fbpx

Zayıflama kürü – İbrahim Saraçoğlu

ZAYIFLAMA KÜRÜ  – İBRAHIM SARAÇOĞLU

Prof Dr İbrahim Saraçoğlu  uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve çalışmalarını tamamladığı  Zayıflama kürü;  ıhlamur, altın otu, kuşburnu çayı tarifi açıkladı. Zayıflamak için ıhlamur, altın otu, kuşburnu çayı, kanda bulunan ve iştah kesen Leptin hormonu seviyesini yükselterek zayıflamayı sağlıyor.

Ancak Prof İbrahim Saraçoğlu bu kürü uygulayacak kişilerin içinde lezzet artırıcı katkı maddeleri (çin tuzu olarak bilinen monosodyum glotamat veya aspartan) katılmış hazır gıdaları kesinlikle tüketmemelerini tavsiye ediyor. Çünkü bu lezzet artırıcı olarak lanse edilen katkı maddeleri kanda bulunan açlık hormonu olarak adlandırılan Ghrelin hormonu seviyesini yükselterek kişilerin daha çok yemesini sağlıyor.

Zayıflatıcı ıhlamur, altın otu, kuşburnu çayı tarifi

Malzemeler:
* 10 gram Ihlamur
* 10 adet Kuşburnu
* 5  gram Altın otu

Hazırlanışı: Bir litre suyu kaynattıktan sonra içine 10 gram ıhlamur ve 10 adet Kuşburnu (Çatlatarak veya bıçakla çizerek) koyun ve 5 dakika kaynatın. 5 dakika dolunca içine 5 gram Altın otu ilave edip 5 dakika daha kaynatın. Ardından ocaktan alın. birkaç dakika demlenmesi için bekledikten sonra bir kaba süzün. Elde ettiğiniz bu çayı üçe veya dörde bölerek gün içinde tüketin.

Zayıflatıcı çayı içtikten bir saat sonra günde iki defa bir kase çilek, ahududu veya frambuaz tüketin.

Bu kürü en az bir ay süre ile uygulayın.

Not:
* Tatlandırmak amacıyla çaya hiç bir şey ilave etmeyin.
* Her gün taze olarak hazırlayın.