fbpx

Parlak ve sağlıklı saç için doğal saç maskesi tarifleri

Parlak ve sağlıklı saç için doğal saç maskesi tarifleri

Işıl ışıl parlayan, her telinden sağlık akan, bir bakanın defalarca kez baktığı saçlar için sihirli besin ve mucizevi bitkilerden yardım alarak doğal bakım ritüelinizi yaratın!

Avokado ve muzlu saç maskesi
Malzemeler:
1 adet muz (kabuğu ile)
1 adet soyulmuş avokado
2 yemek kaşığı zeytinyağı

Uygulama:
Muzu kabuğundan ayırın ve meyve püresi haline getirin. Ardından kabuğunu mutfak robotunda çekin ve bir kasede iyice karıştırın. İçerisine avokado ve zeytinyağı ekleyip, tüm malzemeleri karıştırın. Karışımı kökten uca kadar saçlarınıza eşit bir şekilde yedirin. 5 dakika beklettikten sonra durulayın.

E vitamininden zengin avokado, saçlarınızı kökten uca nemlendirirken, yumuşatıyor. Kepek oluşumunu önleyerek, dökülmeye karşı geliyor.

Yumurtalı saç maskesi
Malzemeler:
1 adet yumurta
2 yemek kaşığı zeytinyağı
30 ml ılık su

Uygulama:
Yumurtayı kırıp, sarısı ve beyazı iyice karışıncaya kadar çırpın. Daha sonra içine zeytinyağını ekleyip, birkaç saniye daha karıştırın. Saçınıza 5 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın. Her zaman kullandığınız şampuanınızla yıkayın.

Sirkeli saç maskesi
Malzemeler:
1 çay kaşığı toz şeker
3 yemek kaşığı limon suyu
5 yemek kaşığı zeytinyağı
2 yemek kaşığı elma sirkesi

Uygulama:
Toz şeker ve limonu, ardından da zeytinyağı ve elma sirkesini bir kapta karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi saçlarınızın sadece boylarına uygulayın. Saçlarınızı toplayıp, 25 dakika bekleyin. Ayda bir kez uygulayabilirsiniz.

Hindistan cevizli saç maskesi
Malzemeler:
1 adet muz
1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
1 yemek kaşığı zeytinyağı
1 tatlı kaşığı bal

Uygulama:
Muzu ezip, diğer malzemeleri ekledikten sonra iyice karıştırın. İsteğe göre biraz daha zeytinyağı koyarak, kıvamı değiştirebilirsiniz. Karışımı saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Bir saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.

jojoba yağı ile saç maskesi
Malzemeler:
4 yemek kaşığı mayonez
1 adet yumurta
2 yemek kaşığı jojoba yağı

Uygulama:
Bir kapta yumurta ve mayonezi karıştırın. Bir yandan da jojoba yağını ekleyin. Nemli saça 15 dakika boyunca masaj yaparak, karışımı yedirin. Saçınızı bone ile sarıp en az bir, en fazla iki saat bekletin. Ilık su ile durulayın.

Akasya ballı saç maskesi
Malzemeler:
2 yemek kaşığı akasya balı
5 yemek kaşığı limon suyu

Uygulama:
Akasya balı ve limon suyunu karıştırın. Saçlarınızın dip ve uçlarına yedirin. 10 dakika bekletip ılık su ile yıkayın. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Ballı saç maskesi
Malzemeler:
2 yumurtanın akı
1 yemek kaşığı bal
1 kaşık yağsız yoğurt

Uygulama:
Yumurta akını, balı ve yoğurdu iyice karıştırın. Saçların dibine ve uçlarına masaj yaparak uygulayın. 40 dakika kadar bekletip, ılık su ile durulayın.

Hint yağı ile saç maskesi
Malzemeler:
2 çorba kaşığı Hint yağı
2 çorba kaşığı saf alkol
2 adet çiğ yumurta sarısı

Uygulama:
Malzemeleri bir kapta karıştırıp, tüm saçınızı masaj yaparak ovun. Yarım saat bekletip ılık su ile durulayın.

Hızlı uzayan saçlar
Hint yağı, içeriğindeki trigliserid yağ asitleri ve Omega 6 bileşenleriyle birlikte, saçı hızla besleyerek uzamasına yardımcı oluyor. Antibakteriyel özelliğiyle saç derisi enfesiyonlarından koruyor.

Facebook
Facebook
Twitter
Pinterest
Follow by Email
RSS