fbpx

Kırışıklıklar için bitkisel çözüm

Kırışıklıklar İçin Kolay Tarifler

Ciltteki ince çizgiler ve kırışıklıklar belki biraz da yaşlanma belirtisi olarak görüldüğü için, özellikle kadınlar tarafından pek hoş karşılanmaz. Siz de kırışıklıklarınızdan mı şikayetçisiniz? İşte size cildi  nemlendirmek ve kırışıklıkları gidermek için evinizde kolaylıkla hazırlayıp uygulayabileceğiz öneriler

Alındaki kırışıklıklar için C Vitamini

Gençleştirici DHEA hormonu tüm eczanelerde yok satıyor. DHEA hormonunun içeriğindeki etkili maddeler avokadoda da mevcut.

Alın bölgeniz için, 2 hafta boyunca her akşam limon suyu ile avokado sürün.

Çünkü limon suyu içeriğindeki C vitamini, avokadoda bulunan maddelerin etkisini artırır. 4 gün içerisinde etkisini göstermeye başlar.

Ağız Çevresindeki kırışıklıklar için Soya

Yüzünüzde burun çevresinde başlayıp, ağız bölgesinde biten bir çizginin oluşmasını engellemek için doğal maddelerle masaj yaparak oluşumunu engelleyebilirsiniz. Bunun için, bolca soya ürünü tüketin.

Çünkü bu ürünler, flavonoit olarak bilinen hücre koruyucu maddeler barındırır.

Bazı bakım kremlerin içeriğinde de bu maddelerden bulunmaktadır. Flavonoit içeren kremleri mimik ve yaşlılık kırışıklıklarınızın bulunduğu problemli bölgelerin üzerine sürüp, 5 dakika kadar parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın.

Her gün kullandığınız takdirde, 2 hafta içerisinde etkili bir sonuç almanız mümkün olacak.

Üst Dudaktaki kırışıklıklar için Zeytinyağı

ÜST dudak çevresi genelde ihmal edilir. Oysa bu bölge fark edemesek de hızla nem kaybeder.

Bu durumda en büyük kurtarıcı zeytinyağıdır. Üst dudağınıza birkaç damla zeytinyağı sürüp, parmak uçlarınızla hafifçe üzerine vurun.

Bu hareket kan dolaşımını hızlandırır. Yağ ise cildi yumuşatır.

Zeytinyağı ile dudak bakımına ek olarak her gün 2 kez yüz jimnastiği yapın. Bunların etkisi de yaklaşık 2 hafta içinde gözlemlenebilir.

Dekoltedeki kırışıklıklar için Yeşil Çay

Cildin çok hassas olması nedeniyle, boyun ve dekolte bölgesi ince çizgilerin ilk belirdiği bölgedir. En etkili çözüm yolu ise; yeşil çaydır.

Günde 3 fincan yeşil çayı içerek tüketin. Bununla birlikte cildinize bir de maske uygulayın. Yeşil çay içeren bir kremi boyun ve dekolte bölgesine kalınca sürün.

15 dakika sonra boyun ve dekolte bölgenizi ılık suyla yıkayın.

Yeşil çayın bileşiminde bulunan vitaminler, metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlar. Bu da cilt altında bulunan bağ dokusunu sıkılaştırır. Maske tamamlandıktan sonra cilt kalıcı bir etkiye sahip olur.

Yeşil çay içerek de bu etkiyi devam ettirebilirsiniz.

Facebook
Facebook
Twitter
Pinterest
Follow by Email
RSS